Hamilelikte Elevit Kullanımı

Elevit Pronatal, 12 esansiyel vitamin, 7 mineral ve eser element içeren bir üründür. Özellikle hamileler için hazırlanmış bu tip bir preparatta çok önemli bir rolü bulunan demir dışındaki tüm minerallerin dozları, önerilen seviyelerin altındadır.
hamilelikte elevit

Hamileyken elevit pronatal kullanılır mı? Hamilelikte vitamin kullananlar

Gebelikten önce, Elevit Pronatal anne adayının vitamin gereksinimini karşılar ve vitamin dengesini optimal düzeyde tutar. İlk trimesterde, Elevit Pronatal nöral tüp defekti riskini ve bu dönemde sık karşılaşılan gebelik şikayetlerini azaltır (yorgunluk, sersemlik hali, bulantı ve kusma). Nöral tüp defektleri gebeliğin ilk birkaç haftası içinde geliştiğinden, gebelik öncesi dönem bu açıdan önem taşımaktadır ve gebelik planlayan tüm kadınlara bu dönemde Elevit Pronatal desteği önerilmektedir. İkinci trimesterde, Elevit Pronatal artan vitamin gereksinimini, anne adayının kendi rezervlerini tüketmeksizin karşılar.

Üçüncü trimesterde, Elevit Pronatal optimal mikrobesin dengesi sağlayarak, anneyi doğuma hazırlar.turkeyarena.net Doğum sonrası dönemde, önem taşıyan ve bu dozda iyi tolere edilen demir açısından, annenin rezervlerini çok daha hızlı bir şekilde yeniden kazanmasını sağlar. Emzirme döneminde, Elevit Pronatal anne sütünün kalitesini artırır ve anne sütüyle beslenen bebeğin daha dengeli bir şekilde gelişmesine katkıda bulunur.

Önerilen dozlarda gebelik boyunca kullanıldığında, herhangi bir problem gözlenmemiştir.

Elevit Pronatal, gebelik ve emzirme döneminde tavsiye edilen dozlardan yüksek dozlarda kullanılmamalıdır.

Benzer Yazılar

Yorumlar