Yumurta sayısını arttıran ilaçlar nelerdir?

Yumurta sayısını arttırabilmek için neler yapmanız gerektiğini merak ediyor ve bu konuda ekstra bilgilere sahip olmak istiyorsanız, mutlaka aşağıdaki özel tavsiyelere bir göz atmalısınız.
yumurta sayısı

yumurta sayısı nasıl artar? kadınların yumurta sayısını arttırmak için neler yapmak gerekiyor?

Biraz önce Habertürk kanaldında konuşan doktoru izlediğimde kadınların gebelik sürecindeki en büyük sıkıntılarından olan bebeğin olmaması durumunda tüp bebek uygulaması öncesinde kadından alınan yumurtaların sayısını arttıran ilaçlardan bahdediliyor. Biz bu durumda sizlere buradan ilaç isimleri veremiyorsakta, doktor tüm ilaçların aynı şekilde işe yaradığından bahsetti. Özellikle 25 mg tabletlerden 75 mg kadar ilaçlar şeklinde piyasada olduğunu ve bu ilaçların özellikle tüp bebek uygulamasında altta kalmış yumurtaları üste çıkarmasından dolayı kullanıldığından bahsetti. En fazla 4-6 haftalık bir dönemden fazla kullanılmıyor.

Tüp bebeğe başlamadan öncede 6 hafta önceden kullanılan bu ilaçlar sayesinde kadınların yumurtlama oranları fazlalaştırılarak olgunlaştırılmış yumurtalar alınıyor ve gebelik şansı bu durumdan sonra %45-50 seviyesine kadar çıkıyor dedi. Tabiki doktorumuzun dediği bilgilerden ziyade sizin gittiğiniz kadın doğum uzmanının size önereceği bilgileri kesinlikle uygulayın. Buradan yine belirtiyoruz size ilaç ismi vermek istemiyoruz ama en fazla DHEA 25 kullanılıyormuş. Doktor tavsiyesi haricinde sakın ilaç almayın.

Bilgi olması açısından Dhea 25 Mg Tablet konusundan sizlere bu ilaç ve hormon hakkında bilmeniz gereken gerekli bilgiler verilmiştir.

kaynak; www.hamilemiyim.org

Benzer Yazılar

Yorumlar