Hangi Günlerde Hamile Kalınır?

Hamile kalmak konusunda ısrarcı olan ama bir türlü istediğini elde edemeyen anne adaylarını bir de aşağıdaki bilgileri yakından takip etmeye davet ediyoruz. Hamile kalmak isteyenlere özel günler sunan uzmanlar, belli zaman aralıklarında hamile kalabilmenin mümkün olduğundan bahsediyorlar. Peki ama hangi günlerde hamile kalınabilir? Gelin detaylara birlikte bakalım.
hamilelik

Hamile kalmayı kolaylaştıran günler, hangi günler hamile kalınabilir, hamile kalınabilecek günler hangileridir?

ADETİN HANGİ GÜNLERİNDE GEBELİK (HAMİLELİK) KOLAY OLUR?

Düzenli adetleri olan ve ayda bir adet gören kadınlarda yumurtlama çoğunlukla adetin başlamasından 14 gün önce olur. Yani adetleriniz düzenliyse bir daha ki adetinizin başlayacağı günü tahmin edebilirsiniz ve bu günden yaklaşık 14 gün önce yumurtlama olacağını düşünerek yumurtlama gününden 2-3 gün önce ilişkiye başlamalısınız. Başka bir ifadeyle adet başlamadan 17 gün önce ilişkiye başlamanız gerekir.  2 gün arayla ilişkiye 1 hafta boyunca devam etmelisiniz. Bu dönemde gebelik şansınız en yüksektir.

Fakat her kadının adeti düzenli değildir ve her kadında yumurtlama bu kadar düzenli olmaz, o yüzden herhangi bir zamanda da gebelik olma şansı vardır.

Burada belirtilen günler hamilelik şansının en yüksek olduğu günlerdir, diğer günlerde ilişkiye girmenin bir zararı olmaz ancak hamilelik oluşma şansı düşüktür.

Yumurtlama tarihinizi hesaplamak için alttaki otomatik hesaplayıcıyı da kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar