Hamilelikte Kanama Olabilir Mi?

Hamilelik dönemi içerisinde kanama olması normal mi? Bu dönem içerisinde oluşan kanamalar anne ve bebek sağlığını ne gibi olumsuzluklara doğru sürükler? Gelin detaylara birlikte bakalım.
hamilelikte kanama

Hamilelikte kanama olur mu? Hamilelik döneminde kanama nedenleri ve tedavisi

Hamilelikte elbetteki kanama olur ve bu kanamanın meydana gelmesi genel olarak doktorlar tarafından söylenene göre, düşük tehtidi olduğundan dolayı olduğu için meydana gelmekteymiş. Genel olarak kanama pembe, kırmızı ve kahverengi olarak bilinmekte. Her ne kadar her hamile olan kadın bu durumu yaşamasada %50 hamile olan kadınlar’da bu durum gözlenmekte. Tabiki kanama durumunu durdurabilirsiniz bunu yapmanız içinde doktorunuza giderek, yaşadığınız durumu net bir şekilde anlatarak ilaç tedavisi görmeniz. Kanama durumu ciddi bir durum olduğu için, bu durumu yaşıyor iseniz şuan doktorunuza bu durumdan bahsetmenizi tavsiye etmekteyiz.

Ayrıca kanama durumu sadece hamilelik ile ilgilide degildir başka sebepleride olabilir. Kanama kadınlarda genel’de, gebe kaldıkları zaman ve rahim’de sorunlar meydana geldigi içinde olabiliyor.
 

Benzer Yazılar

Yorumlar