Estrofem İlaç Nedir? Ne İşe Yarar?

Estrofem ilaç nedir, tam olarak hangi nedenler ile kullanılır ve vücut üzerinde hangi etkileri bırakır? Estrofem isimli ilaç hakkında merak ettiğiniz tüm etkenleri aşağıdaki bilgileri yakından takip ederek öğrenebilirsiniz.
Estrofem İlaç

Estrofem ilaç nedir? Estrofem ilaç hangi etkenlerden dolayı kullanılır? Estrofem ilaç kullananlar

Genelde bu ilaç gebe kalmaya ,fetusun rahime tutunmasına yarıyor..Bir çok anne adayı bu ilacın adet gecikmesine neden olup olmadığını,bebeğe zarar verirp vermediğini merak ediyor.Sizleri şu konuda bilgilendirmek isterimki,doktor tavsiyesiyle aldığınız bu ilacın,doktorunuzun uygun gördüğü dozaj ve kullanım şekline uyduğunuz taktirde sıkıntı yaşamazsınız..

Kullanım Şekli:

Estrofem film tablet oral yolla, hergün 1 tablet alınacak şekilde ara verilmeksizin kullanılır. Histerektomize kadınlarda ya da postmenopozal kadınlarda uygun herhangi bir günde tedavi başlatılabilir. Eğer hasta adet görüyorsa tedaviye kanamanın 5. günü başlanır. 1-2 mg 17ß-östradiol, östrojen yetmezliğinin semptomlarını gidermek için yeterlidir. Bu doz kemikten mineral kaybının engellenmesi için de yeterlidir. Günde 1-2 mg estrojen ile vazomotor semptomları giderilemeyen kadınlarda daha yüksek doz önerilebilir.

Endikasyonları:
Doğal veya ameliyat sonrası menopoza bağlı, estrojen yetersizliği semptom ve belirtilerinin (sıcak basması, uyku bozuklukları, ürogenital atrofi, atrofik vajinit ve bunun yanında eşlik eden ruh hali değişiklikleri) tedavisinde, postmenopozal olarak hızlanan kemik kaybının önlenmesinde kullanılır. Histerektomi geçirmemiş hastalarda estrojen mutlaka ardışık olarak verilmiş bir progestinle takviye edilmelidir.

Kontrendikasyonları:
Aktif bir estrojene bağımlı kanser, göğüs veya endometriyum kanseri, endometriyozis, nedeni bilinmeyen vajinal kanama, ciddi karaciğer hasarı, geçirilmiş veya aktif tromboflebit, trombozis veya tromboembolik hastalıklar, etkin maddeye karşı bilinen aşırı duyarlılık, porfiria, gebelik ve emzirme durumlarında kontrendikedir.

Benzer Yazılar

Yorumlar