Gebelikte 37. Hafta

Gebelikte 37. Hafta gelişmeleri nelerdir? Gebeliğin otuzyedinci haftasında ortaya çıkması muhtemel tüm gelişmeleri şimdi sizler için sıralıyoruz. Gebeliğin bu haftasıyla ilgili merak ettiğiniz tüm detayları aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.
Gebelikte 37. Hafta

Gebelikte 37. Hafta Hamileliğin otuzyedinci haftasında bebeğin görüntüsü görüntüleri, sizdeki ve bebekteki değişiklikler hakkında bilgiler.

Bu hafta itibari ile artık bebeğiniz doğuma hazırdır. Bu nedenle çok rahatsız olan hamile anne adaylarını doğuma alabilen doktorlarda mevcuttur. Aslında bebeğin vaktini tamamlaması ve normal yolla doğması oldukça mühimdir. Hamile anne adayı her ne kadar zorlansa ve dayanamayacak bir hale gelse de yine de az daha beklemeli ve bebeğinin normal bir yol ile doğmasına destek olmalıdır. Anne adayının çevresindeki kişilerde anne adayına bu nokta da destek olmalıdırlar.

37 haftalık gebelikte bebeğin mimikleri her türlü detayı ve yüz hatları ultrason ile bile net bir şekilde görülebilir. Bebeğinizin elleri ve ayakları normal boyutunda tüm ölçüleri tam bebek boyutundadır.

Gebelikte 37. Haftada bebeğin kilosu ve boyu ne kadardır?

Bu hafta itibari ile bebeğin kilosu iyice arttı ve bebek tam olarak 3000 gram olmuştur. Yani tam 3 kilo. Boyu ise 48 santimetreye ulaşmıştır.

Gebelikte 37.haftada hamile anne adayında oluşan değişiklikler?

37 haftalık gebelikte bebek artık iyice büyüdüğü için hareketleri ve tekmeleri artık acıtır ve rahatsız eder boyuta gelmiştir. Bu nedenle anne adayı oldukça rahatsızdır. Bebeğin anne karnında uyuduğu vakitlerde rahat eder bunun dışında anne adayı uyuduğunda bile hareket eder ve bu yüzden hamile anne adayı hiç uyuyamaz ve perişan olur bu duruma dayanamayan anne adayı bir an önce doğum yapmak isteyebilir ama sabretmesi gerekir.

37 haftalık gebelikte bebeğin hareketlerine dikkat etmeye devam etmeli ve her hangi bir hareket etmeme durumu söz konusu olursa hemen NST ye bağlanması için doktora ulaştırılması gereklidir. Bebeğinizin gelmesine çok az kalmıştır.

Benzer Yazılar

Yorumlar