Gebelikte 35. Hafta

Gebelikte 35. Hafta gelişmeleri nelerdir? Gebeliğin 35. haftasında ortaya çıkması muhtemel tüm gelişmeleri şimdi sizler için sıralıyoruz. Gebeliğin otuzbeşinci haftası konusunda merak ettiklerinizi aşağıdaki bilgilerden öğrenebilirsiniz.
Gebelikte 35. Hafta

Gebelikte 35. Hafta gelişmeleri nelerdir? Gebeliğin otuzbeşinci haftasında bebeğin görüntüsü nasıldır, ultrason

Bu hafta bebeğiniz artık ters anne karnında taklalar açar ve bir bakıma rahim yolunu keşfeder ve doğuma hazırlık yapar. Bebeğiniz bu haftalarda artık hıza büyümekte anne adayının da karnı iyice büyümektedir. Bebek artık akciğerleri hariç tüm gelişimini tamamlamıştır. Akciğerleri ise önümüzde ki haftanın sonlarında gelişimini tamamlayacak ve doğuma hazır bir hale gelecektir. Bebeğinizin bütün vücut fonksiyonları çalışır durumda olup bebeğiniz tam bir bebektir. Bu haftadan sonra bebek hızla kilo alacak v iyice büyüyecektir. Anne ve babasını ve hatta kardeşlerini sesinden tanıyor ve doğduğunda da bu sesleri arayacaktır. Beyin duyduklarını kaydediyor olduğu için bebek doğduktan sonra da anne karnında ki günleri ve annesinin konuştuklarını hatırlayacaktır.

Gebelikte 35 haftada bebeğin kilosu ve boyu tam olarak ne kadardır?

Bu hafta itibari ile bebeğin kilosu 2500 gramdır. Bebeğin boy ise 45 ila 47 cm arasındadır.

Gebelikte 35 hafta hamile anne adayında oluşan değişiklikler nelerdir?

Bu hafta itibari ile hamile anne adayının çok dışarı çıkması doğru değildir. Yolculuk yapması da çok sakıncalıdır. Özellikle uzun yolculuk anne adayı için hiç tavsiye edilmez. Şayet mecburiyet söz konusu ise o halde uçak tercih edilmelidir. Şayet yolculuğu özel arabanız ile yapıyor iseniz o zaman sık sık mola verip hamile anne adayına bol bol yürüyüş yaptırmalısınız.

35 haftalık gebelikte bir erken doğum söz konusu olur ise şayet, anne adayı ve etrafındakilerin panik yapıp korkmalarına hiçbir sebep yoktur. Çünkü 35 haftalık doğan bir bebek yaşama sıkıntısı çekmez.

 

Benzer Yazılar

Yorumlar