Gebelikte 34. Hafta

Gebelikte 34. Hafta değişim ve gelişimleri nelerdir? Gebeliğin 34. haftasında meydana gelmesi muhtemel tüm etkenleri şimdi sizler için sıralıyoruz. Gebeliğin otuzdördüncü haftasında ortaya çıkan tüm gelişim ve değişimlere isterseniz buyrun birlikte bakalım.
Gebelikte 34. Hafta

Gebelikte 34. Hafta değişimleri nelerdir? Gebeliğin otuz dördüncü haftasında bebeğin görüntüsü nasıl olur, ultrason

Bu hafta itibari ile bebeğiniz artık ultrason da size tebessüm bile atabilir. Bu tebessümü gören anne adayı mutluktan tüm çektiklerini unutur. Bebeğinizin ne kadar mutlu olduğunu görmek sizi de çok mutlu edecektir. Bebeğinizin saçları iyice uzamış ve kaşları da tam olarak belirgin olmuştur.

34 haftalık gebelikte bebeğinizin hareketlerini saymaya devam doktorunuz da zaten NST isteyecektir. Doktorunuzun özel istekleri tetkikleri olacaktır bu dönemde sık kontrolde fayda vardır. Her hafta kontrole gidilmeli ve bebeğin gelişimi takip altına alınmalıdır.

Gebelikte 34. Hafta da bebeğinizin kilosu ve boyu ne kadardır?

Bu hafta itibari ile bebeğin kilosu 2225 gramdır. Bebeğiniz iyice ağırlaşıyor. Bu hafta itibari ile bebeğinizin boyu ise 44 cm. dir. Artık kocaman bir bebektir.

Gebelikte 34. hafta hamile anne adayında oluşan değişiklikler nelerdir?  

Bu hafta anne artık baya hareketleri yavaşlamasına rağmen yine de büyük heyecanla bebeğinin hatırına katlanır. Merakla bebeğini bekleyen anne ve baba adayı bebekle ilgili tüm hazırlıklarını tamamlamaya başlamış ve her türlü detay ayrı ayrı düşünüp büyük bir titizlikle eksiklerini tamamlamış olmalıdırlar. Bebeğin tüm malzemeleri ve anne adayına gerekli malzemeler ayarlanıp evin çıkışına yakın bir konumda hazır bir vaziyette bekletilmelidir. Hazırlanan kıyafetler ve bebek için alınan kıyafetler, onun hassas tenine uygun kıyafetler olmalı ve onun cildine zarar verecek şeylerden uzak durulmalıdır. Bebeğin yatağı gayet yumuşak olmalı ve nevresimleri ise bebeğin cildine uygun kumaşlardan olmalıdır. yastıkları yumuşak fakat çok yüksek olmamalı ve bebeğin tenine temas edecek her şey mikrop ve bakteriden arındırılmış, anti bakteriyel ve anti mikro biyelsteril olmalıdır.

Bebeğin odası havadar ve olmalı, göz dinlendirecek renklerde ve huzur dolu olmasına dikkat edilmelidir. Bu kadar özen bebeğiniz için değer.

Benzer Yazılar

Yorumlar