Gebelikte 32. Hafta

Gebelikte 32. Hafta gelişmeleri hakkında merak edilen tüm detayları sizler için sıralıyoruz. Gebeliğin otuzikinci haftasıyla ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını aşağıdaki yazımızdan alabilir ve bu haftayla ilgili tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.
Gebelikte 32. Hafta

Gebelikte 32. Hafta gelişimleri, Gebelikte 32. Hafta ultrason, Gebeliğin otuzikinci haftasında bebeğin görüntüsü nasıldır?

Bu haftadan itibaren bebeğin odası artık hazır vaziyete gelmeli ve alınacak eksiklikler var ise şayet alınmalıdır. Her an her şey olabilir. Alınacak kıyafetlerin bebeğin hassas cildine uyumlu ve bebeğin tam üzerine göre olmalıdır. Kıyafetler ne bebeğe büyük nede küçük olmalıdır. Kıyafetlerin kalitesiz kumaşlardan olmaması ve kimyasal zarar verici boyların kullanıldığı kumaşların olmamasına dikkat etmelidir.

Bebek artık annenin karnından nerdeyse dünyayı izleyebilir. Tüm sesleri duyar yüksek sesten rahatsız olur ve korkar. Bu nedenle anne adayı ışıkların yüksek olduğu sürekli yanıp söndüğü ve seslerin çok aşırı olduğu ortamlardan uzak durmalı ve bebeği ve kendini korumalıdır. Bebeğin en hassas olduğu haftalardır. Annenin ağlaması hiddetlenmesi, bağırması ve öfkelenmesinden olumsuz olarak etkilenir ve bebek artık ciddi manada tepki verir.

Anne adayının ayaklarının şişmemesi için fazla ayakta durmaması gerekir. Albümin oluşmaması için anne adayı dikkatli olmalı ve tuz miktarını azaltması önemlidir. Düzenli bir uyku çekmesi ve dinlenmesi gereklidir.

Gebelikte 32 haftada anne karnında ki bebeğin ultrason görüntüsü nasıldır?

32 haftalık gebelikte bebeğin ultrason görüntüsü aynen böyledir.      

Gebelikte 32. Haftada bebeğin kilosu ve boyu ne kadardır?

32 haftalık gebelikte bebeğin kilosu 1800 gramdır. Boyu ise 42 cm dir.

Gebelikte 32. Haftada hamile anne adayında oluşan değişiklikler nelerdir?  

Bu hafta itibari ile hamile anne adayı anne karnında bebeğin hareketlerine dikkat etmelidir. Bebeğin bir saat içersindeki hareket sayısı önemlidir. Ne kadar çok hareket ederse bebek o kadar sağlıklı ve rahat olduğunun belirtisidir. Hareketleri normalden az olursa hemen doktora gitmeli ve NST cihazında bebeğin kalp atışlarına bakılmalıdır. Bu haftalarda doktorunuz ile sürekli bağlantı halinde olmanızda fayda vardır.

Bu haftadan itibaren anne adayı düzenli egzersiz yapmalı ve yürüyüşe çıkmalıdır. Her gün doğuma kadar düzenli yürüyüş hem anne açısından hem de bebek açısından oldukça sağlıklıdır.

Benzer Yazılar

Yorumlar