Gebelikte 23.Hafta

Gebelikte 23. Hafta değişim ve gelişimleri nelerdir? Gebeliğin 22. haftasında meydana gelmesi muhtemel gelişimler ile ilgili tüm detayları sizler için sıralıyoruz.
Gebelikte 23.Hafta

Gebelikte 23.Hafta Hamilelikte yirmiüçüncü hafta bebeğin görünümü görüntüleri ve sizdeki değişimlerle alakalı bilgiler.

23 haftalık gebelikte rahim iyice büyümeye başlar. Bu zamanlarda rahim idrar torbasının önüne yerleşir. Zaman zaman akıntılar görülebilir. Bu akıntıların sebebi rahmin idrar torbasına baskı yapmasıdır. Rahim git gide ağırlaşır.

Yine bu dönemde bebeğin hareketleri iyice hissedilmeye başlar. Çünkü artık bebeğin hareket etmesi için geniş bir ortam vardır. Yani bebeğin içinde bulunduğu amniyon sıvısın fazla olmasıdır, buda hareket edeceği geniş bir alan demektir. Gebeliğin 23. haftasında anne adayı sürekli kilo almaya başlanır.  Bu dönemde aşermeler artar. Ancak bu olayın fazla abartılmaması gerekir. Yine 23. haftada kramplar olabilir ancak önceki haftalara göre azalma olacaktır. Özellikle de kalsiyum ve magnezyum krampların azalmasında çok etkili olacaktır. Yemeklerde fazla abartmadan bunlarla birlikte istediklerinizi tüketebilirsiniz.

Gebeliğin 23. haftasında bebeğin durumu nasıldır?  Bebek giderek büyümekte ve normal boyutlara ulaşmaktadır. Yüzü ve vücudu son şekline giderek yaklaşıyor. Dudakları belirginleşiyor. Bebeğin pankreası ise insülin salgılamaya başlamıştır.Yine bu dönemde bebeğinizle konuşmalısınız. Sizi rahatça duyabilir hatta küçük sesleri bile duyabilir. Tüm bunlar 23 haftalık gebelikte olabilir ama her gebelik aynı şekilde gerçekleşmez kişiden kişiye farklı ilerlemeler olabilir.

Vücudunda pek çok şey yerine oturmuş ancak derisi hala buruşuktur. Kılları koyulaşmaya başlıyor.

Gebelikte 23. Haftada anne karnındaki bebeğin ultrason görüntüleri nasıldır?

Bu hafta itibari ile bebeğin ultrason görüntüsü aynen böyledir.

Gebelikte 23. Haftada bebeklerin boyu veya kilosu ne kadardır?

Yaklaşık olarak boyu 20 cm ve kilosu da 455 gramdır. Ve bebeğin hareketleri dışarıdan çok rahat anlaşılabilir.

Gebelikte 23. Haftada anne adayında oluşan değişiklikler nelerdir?                       

Gebeliğin 23. haftasında anne adayı sürekli kilo almaya başlanır.  Bu dönemde aşermeler artar. Ancak bu olayın fazla abartılmaması gerekir. Yine 23. haftada kramplar olabilir ancak önceki haftalara göre azalma olacaktır. Özellikle de kalsiyum ve magnezyum krampların azalmasında çok etkili olacaktır. Yemeklerde fazla abartmadan bunlarla birlikte istediklerinizi tüketebilirsiniz. Gebeliğin 23. haftasında anne adayı sürekli kilo almaya başlanır.  Bu dönemde aşermeler artar. Ancak bu olayın fazla abartılmaması gerekir. Yine 23. haftada kramplar olabilir ancak önceki haftalara göre azalma olacaktır. Özellikle de kalsiyum ve magnezyum krampların azalmasında çok etkili olacaktır. Yemeklerde fazla abartmadan bunlarla birlikte istediklerinizi tüketebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar