Gebelikte 19.Hafta

Gebelikte 19. hafta gelişimleri nelerdir? Gebeliğin 19. haftasında meydana gelmesi muhtemel tüm etkenleri şimdi sizler için sıralıyoruz. Gebelikte ondokuzuncu hafta gelişimleri sizlerle...
Gebelikte 19.Hafta

Gebelikte 19. hafta gelişim ve değişimleri nelerdir? Gebelikte Ondokuzuncu hafta bebeğin görüntüsü nasıl olur? Ultrason ile Ondokuzuncu hafta görünümü

 

Bu hafta itibari ile bebeğin tüm kasları gelişir ve sinir sistemi tam bir şekilde gelişmiş olur. Bebeğiniz bu hafta refleksleri kuvvetli bir şekilde size yanıt verecektir. Onunla konuştuğunuzda sizi tam duyamasa da yinede duyacak ve onunla konuştuğunuzu anlayacaktır. Henüz o bir bebek deseniz de bebeğiniz ile konuşmanız onu yetişkin bir bireymiş gibi olmasa da ona değer verdiğinizi hisseder ve o da hareket ederek size yanıt verir. Sizin onunla konuşmanız ona güç verir, şımarır ama sizin reflekslerinize de çırpınarak cevap vermiş olur.

19 haftalık gebelikte hamile anne adayı tam olarak 5. Ayındadır. Bebeğiniz artık kendi vücudunu tanıdı. Neresine dokunmak ister ise, bilir ve oraya dokunur. Bebeğinizin beyni gelişmeye devam ediyor. Artık ana karnında kendine göre küçük küçük oyunlarda oynamaktadır.

19 haftalık gebelikle birlikte daha ilk günden onu koruyan bir sıvı mevcuttu. Bu sıvının adı vernixcaseosadır. Bebeğin tüm vücudunu saran bir mukozadır. Bu su bebeği ilk günden itibaren korur ve besler. Bu hafta itibari ile bu su biraz daha artış göstermekte ve bebeğe doğuma kadar eşlik etmektedir.19 haftalık hamile bir bayanın artık doğumuna az kaldı diyebiliriz. Geri sayım başladı. Artık anne adayı bu haftadan itibaren ilk günden bebeğin doğumuna kadar sürecek bir yolculuğun tam yarısını arkada bırakmış oldu.

Gebelikte 19. Haftada ana karnındaki bebeğin ultrason görüntüsü nasıldır?

19 haftalık bebeğin ultrason görüntüsü böyledir.

Gebelikte 19.haftada bebeğin boyu ve kilosu ne kadardır?

Bu hafta bebeğiniz beklediğinizden çok gelişti. Kilosu ve boyu pik yaptı. O kadar çok gelişti ki. Kilosu 250 gramdır. Bebeğin boyu ise 25 cm oldu. İyi uzamış değil mi? Evet bir hayli uzadı bu haftadan itibaren bebeğiniz çok hızlı gelişecek ve büyüyecektir.

19 haftalık gebelikte anne adayında oluşan farklılıklar nelerdir?

Bu hafta anne adayının karnı biraz daha büyüdü. Artık annenin yavaş yavaş nefesi kesilmeye başlar. Daha dikkatli olmalıdır. Merdivenden çıkarken ve inerken dikkat etmelidir. Her hangi bir dolaba uzanmamalıdır. Kendini korumalıdır. Anne adayının karnı bebek büyüdükçe büyüyecek ve belirginleşecektir.

Benzer Yazılar

Yorumlar