Gebelik testi nasıl ne zaman yapılır ?

Gebelik testi için en uygun zaman ne zamandır ? Gebelik testleri tam olarak ne zaman yapılmalı nelere dikkat edilmeli hususunda yararlı bilgiler
Gebelik testi nasıl ne zaman yapılır ?

Bildiğiniz üzere kadınlarımız gebelik hususunda inanılmaz hassaslar ve inanılmaz meraklılar. Peki bir kadın hamile olduğunu düşündüğü andan itibaren gebeliği en erken ne zaman tespit edebilir. Kullanılan gebelik testleri erken hamileliğin tespiti için ne kadar güvenilir ?
 
Öncelikle gebeliğinizin oluşmasına daha doğrusu gebeliğin erken oluşmasına neden olan etken; önelikle yumurtlama döneminde yapılacak olan birliktelikten geçer. Bunun için yenilecek yiyecek yada başka bir neden aramayın. Günümüzda kadınlarımızın ne kadar geç hamile kaldığını gerek sitemiz, gerekse diğer forumlarda yapılan yorumlardan anlıyoruz. Erkenden gebe kalabilmeniz için kesinlikle plan ve proğram yapmalı, yumurtlama günlerinizin tespiti için son derece de titiz davranmalısınız. Bunun için sitemizde bulunan otomatik hesaplayıcılarbölümünden faydalanmanız yararınıza olacaktır.Hamile olduğunuzu düşündüğünüz andan itibaren ( kesin birşeyler hissediyorsanız ) regl tarihiniz normalde 2 ila 7 gün arasında geçtiğinde, eczaneden alacağınız testler sizlere yüzde 70 ve üzeri doğru sonuç verecektir. Tabiki ilk 5 dakikada aldığınız sonuç önemli bununda altını çizelim. Zira sitemize gelen yorumlara baktığımızda; idrardan gebelik testi yapan kadınlarımız " iki saat sonra ikinci çizgi belirdi " gibi ifadeler kullanıyorlar. Bu durumda gebelik gerçeği yansıtmamaktadır. İlk 5 dakikada aldığınız sonuç doğrudur arkadaşlarım.

Yinede sizler gebelik hususunda ikna olmadı iseniz, yaptığınız testteki sonuca güvenmiyorsanız. O zaman beklemeden kadan betahcg gebelik testi yapmanız gerekiyor. Beta hcg testi örneği konumuza bakarak değerler hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar