Sürtünme ile hamile kalınır mı?

Gebelik sitelerine en fazla gelen sorulardan bir tanesi de hiç kuşku yok ki 'sürtünme yoluyla hamile kalınır mı?' Sorusudur. Peki gerçekten sürtünme yoluyla yapılan ilişkilerde hamile kalınma riski var mıdır? Gelin bunu birlikte öğrenelim.
Sürtünme ile hamilelik

Sürtünme ile hamile kalınır mı sorusu bakire olan ve bu şekilde cinsel ilişkiye giren genç kızlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bu sorunun yani, “sürtünme ile hamile kalınır mı? “  sorusunun cevabı ise maalesef “evet” olmaktadır. Hamilelik erkek üreme hücresi yani spermlerden birinindoğru zamanda ve uygun durumdaki kadın yumurtasını döllemesi ile olur. Bunun için meninin kadın cinsel organlarına ejekülasyonu yani  boşalması gerekir. Sürtünme yoluyla sevişme ve cinsel ilişki sırasında erkek boşalmıyorsa veya kadın cinsel organından uzağa boşalıyorsa, hamilelik söz konusu olmaz.

Bununla beraber unutulmamalıdır ki, spermlerin kadın yumurtasına ulaşması için mutlaka penisin vajinaya penetre olarak boşalması şart değildir. Eğer vajina ağzına , vajina  yakınlarına boşalma olursa veya iyice yıkanıp temizlenmeden ikinci bir kez aynı şekilde ilişkiye girilirse, spermler vajina  içeri girebilir ve gebelik oluşabilir. Bir çok bakire genç kız bu şekilde gebe kalarak kürtaj için kadın doğum uzmanlarına başvurmaktadır. Bu sebeple sürtünme ile gebe kalınır mı endişesi önem kazanmaktadır.


    
    
   

Benzer Yazılar

Yorumlar