Gebelikte erken belirtiler ne zaman başlar ?

En erken gebelik belirtileri nasıl anlaşılır ? Normal mens dönemi haricinde sizler neler hissedersiniz ?
Gebeliğin erken belirtileri

Erkenden gebelik belirtileri nasıl olur neler hissederim ?

Değerli anne adayları, normal süreçte gebeliğin belirtileri, mens yani regl belirtileri ile karıştırılır. Kasıklarda ağrı ve batmaların yanı sıra iştahsizlik ve uyuma hissi ile ortaya çıkar. Peki bir kadın olarak ben bunu nasıl bilebilirim. Öncelikle yaradılışımız itibari ile inanılmaz meraklu turşucularız bizler. Kendimden de hatırladığım üzere ilk bebeğimi dünyaya getirmeden önce, bebek var mı yok mu soruları ile bir hafta on gün geçirdim ve çok büyük " şunu hissediyordum bu gebeliğimi gösteriyordu " diyeceğim birşey hatırlamıyorum. 

 

Bana göre en belirgin özellik, göğüs uçlarındaki hassasiyet durumu ve akıntıların biraz fazlalaşması idi diyebilirim. En iyi sonucu ben reglime iki gün kala kandan gebelik testi yaptırarak çözdüm. Tabiki reglime 10 gün kala aldığım gebelir testlerini sizlere söylemiyorum bile :)

 

Çok Erken Hamilelik Belirtileri -mide bulantısı,baş dönmesi-yorgunluk ve sürekli uyku hali-alt karında şişkinlik-akıntının artması-göğüslerin şişmesi hassasiyet-göğüs uçlarının renginin koyulaşması-sık sık idrara çıkma-bel ağrısı-ağızda kuruluk-ağızda metal tadı hissetmek-kokulara aşırı hassasiyet-iştah artması-mide yanması-idrar kokusunda değişme-kasıkta batma,kramp-gazlı olmak-eklemlerin ağrıması Yukarıdakilerde tartışma ve forum bölümlerinde konuşuluyor ve uzmanlarda bunu söylüyor. Özellikle erken gebelik hususunda forumlarda yapılan tartışmalara ve belirtilere de göz atmanızı tavsiye ediyoruz. 

Benzer Yazılar

Yorumlar