Akıntı ve kasıklarda ağrı var hamile miyim ?

Planlı hamilelik istiyorum ve adetime bir hafta kala kasıklarımda inanılmaz ağrı var ve akıntılarım çoğaldı acaba hamile miyim ?
Gebelikte akıntı kasık ağrısı

Planlı hamilelik istiyorum ve adetime bir hafta kala kasıklarımda inanılmaz ağrı var ve akıntılarım çoğaldı acaba hamile miyim ? 

Her hadın bu ve benzeri sorunlar ve sorularla gelir genelde bizim gibi sitelere. Hep anlatıyloruz ve sizlere yararlı olması açısından bıkmadan usanmadan doğru bildiğimiz her şeyi anlatmaya çalışacağız. 

Planlı Gebelik;

Artık kariyeri her şeyi bir yana bıraktım, yada cicim ayları bitti bebeğim olsun durumu. 

Plansız Gebelik;

Tam olarak korunmuyorum heralde yada tam dikkat etmiyorum artık olursa olabilir yapacak bişi yok kısmet durumu :)

 

Birinci durumu yani Planlı Gebelik durumunu yaşıyorsanız genelde her zaman yanılmaya meyilli olacaksınızdır. Zira bebek istediğinizi beyniniz size, uykunuzda, ayakta yemek yerken... her yerde söyleyecektir. Zira plan yapmışsınız. Olmazsa inanılmaz üzülürsünüz. Özellikle biz kadınların bu tür bir durumdan sürratlice sıyrılması, olursa hayırlısı ya deneyelim demesi gerekiyor. Bir yıldan önce doktora kesinlikle bebeğiniz olmuyor diye gitmeyin tavsiye ediyorum arkadaşlarım. 

 

İkinci durumu yani plansız gebeliği yaşıyorsanız şanslısınız. Ne güzel stres yok düşünce yok tertemiz psikoloji ile bebeğinizin olması inanılmaz kolay olacaktır. Yumurtlama günlerinin takibi ile kısa sürede hamile kalabilirsiniz. 

Gelelim başlıktaki soruya, evet şunu ifade etmeliyim ki;  Kasıklarda ağrılar ve akıntıların normalden fazlalaşması gebeliğin belirtisidir. "-3 gün geçe yada kala test ile sonuç alabilirsiniz. 

 

GEBELİKTE.NET

Benzer Yazılar

Yorumlar